Jak si vybrat správný Korejský BB/CC krémy?

Standardní

bb-krém

Pro dilema s vybíráním toho správného krému jsem vytvořila tři základní pravidla (nebo fáze, chcete-li), kterými se můžete řídit, pokud si chcete nějaký ten BB či CC krém pořídit. Každý z těchto bodů vyžaduje trochu jiný přístup i čas, ale určitě se vám vše vyplatí. Minimálně z mé zkušenosti fungují 🙂

 1. Průzkum
  Uvařte si čaj a zapněte počítač. Najděte si jednotlivé kosmetické značky a podívejte se, jaké BB a CC krémy prodávají, jaké jsou ceny a pro koho jsou tyto krémy určeny (existují krémy, které zanechají matný/leský finish; krémy pro starší ženy; krém s extra bělicí složkou apod.). Ideální je vytvořit si seznam produktů, které vás zaujaly a o jejichž koupi uvažujete. Tento seznam může být jakkoli dlouhý a já osobně preferuji tabulky místo seznamů. Do tabulky jednoduše si zapíšete název značky, název krému, cenu a další faktory, které vás při rozhodování ovlivní. Postupně tyto krémy srovnávejte co se vlastností, ingrediencí a ceny týče. Takto dojdete k pár finalistům.
  – Pokud již máte oblíbenou značku, pravděpodobně začnete hledat právě tam.
  – Jestliže zatím žádného Korejského kosmetického oblíbence nemáte, a moc Korejských značek neznáte, pak není nic jednoduššího, než si do vyhledávače zadat například heslo „korean bb cream“ a objeví se vám řada krémů, ze kterých je možno si vybrat.
  Výhoda: Budete mít přehled a dojdete k té nejlepší variantě. Potřebujete jen minimální znalost Anglického jazyka (např. typ pleti: oily, dry, acne…)
  Nevýhoda: Časo-žrout – hlavně pokud chcete prozkoumat všechny Korejské značky.
 2. Reviews
  Velice důležitou součástí Průzkumu je také čtení recenzí neboli reviews. Stačí, když do vyhledávače napíšete danou kosmetickou značku a název krému společně se slovem review a hned se ocitnete v síni chvály či výtek. Je dobré najít si více recenzí na ten samý produkt, protože všichni máme odlišný typ pleti. Pokud tedy někdo nějaký krém vychvaloval do nebe, zatímco druhý ho považuje za vyhozené peníze, je důležité zjistit si, jaký typ pleti daná osoba má (většinou je to napsané v samotném review nebo v informacích o autorovi). Jestliže vás nebaví číst dlouhé články, pak jděte na YouTube, kde bloggeři povídají o svých zkušenostech s danými krémy a naleznete tam také srovnávání dvou různých krémů, které je velice užitečné hlavně v případě, že se právě mezi těmito dvěma krémy rozhodujete.
  Reviews (Feedback) je dobré zkontrolovat také u prodejců, u kterých si chcete krém pořídit. Je totiž fajn vědět, že vám krém doopravdy přijde a v případě problémů máte na koho se obrátit/dostat zpět peníze. Většina stránek s Korejskou kosmetikou je více než spolehlivá (ještě jsem nenarazila na takovou, se kterou bych měla špatné zkušenosti), ale u prodejců na aukčních serverech tato spolehlivost značně kolísá. Mluvím zde o tak oblíbené stránce eBay. Pokud už chcete svůj krém zakoupit přímo tam, pak bych volila eBay prodejce již zavedených Kosmetických stránek, než prodejce, kteří společně s kosmetikou prodávají i pneumatiky, hračky pro děti a podobně.
  Výhoda: Víte reakce na daný krém. Zjistíte, zda je krém vhodný právě pro vás (/váš typ pleti).
  Nevýhoda: Projít všechny reviewš může trvat i celé hodiny. Je potřeba znát cizí jazyk (nejčastěji Angličtinu) na trochu vyšší úrovni, protože tyto reviews se u nás (zatím) ve velkém nepíší.
 3. Vzorky
  Pořízení vzorků různých značek (případně odstínů) je tím nejsnadnějším způsobem, jak si krémy vyzkoušet za minimální peníze. Vzorky si můžete objednat online a dokonce si zvolit jejich počet (1, 2, 3…10). Ceny se pohybují podle počtu vzorečků, začínají na 10Kč a mohou se vyšplhat až ke 300Kč (v případě opravdu drahých krémů). Tato investice se ale vyplatí, protože je lepší si krém nejdříve vyzkoušet, než hned kupovat celé balení. O vzorečkách se chystám někdy v budoucnu napsat samostatný článek. Vzorečky si můžete pořídit po Průzkumu či po přečtení nějakých reviews, je ale také možné je koupit bez předchozího pátrání a prostě počkat, jestli vám bude daný krém vyhovovat či nikoliv.
  Výhoda: Máte možnost si krémy vyzkoušet ještě předtím, než si koupíte celé balení.
  Nevýhoda: Musíte počítat s tím, že bude chvilku trvat, než vám vzorečky přijdou domů.

Tyto tři body mají svojí krásu v tom, že je můžete plnit postupně – udělat si průzkum, poté najít reviews na BB krémy, které se na vašem listu probojovaly do finále a pak objednat vzorečky vítězů; nebo se zaměřit jen na dva či pouze jeden bod.

Jak jste si vybrali svůj první BB krém vy?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s