DIY Japonský set

Standardní

00

Tento Kracie DIY Otanoshimi NeruNeru set jsem dostala v předplatitelském boxíku od Freedom Japanese Market. Rozhodla jsem se ukázat vám, jak jednoduché, zábavné a chytré tyto sety jsou. Celou recenzi na FJM box naleznete na AsianStyle >ZDE<.  Na YouTube najdete celou řadu videí, která ukazují, jak si s podobnými Japonskými sety můžete dobroty vytvořit. Stačí do vyhledávání zadat „Japanese snack diy“ nebo „Japanese diy kit“ a hned zjistíte, že hrát si s jídlem je v Japonsku podporováno 😀

Patřím mezi ty, kteří nemají po ruce kameru, a tak mi nezbylo nic jiného, než vám přípravu ukázat pomocí fotek. Doufám, že i přes tento nedostatek se vám bude návod líbit a posdílíte se mnou své zkušenosti s podobnými sety.

1. Obal a jeho obsah

01

Téměř všechny Japonské dobroty mají krásné barevné obaly a tyto DIY sety jsou obzvláště roztomilé a barevností jen hýří. Výhodou je, že i když neumíte Japonsky, tak bez problémů pochopíte, jak a co udělat díky obrázkovému návodu na druhé straně. Set navíc obsahuje úplně všechno, co k výrobě potřebujete (čokoládu, barevné drobení, sušenky, prášky, lžičky a míchací mističku). Jediné, co je třeba přidat a není součástí balení, je voda.

02

 2. Růžový sáček

Do největšího oddílu v míchací mističce vsypte všechen prášek z růžového pytlíku a přidejte jednu odměrku vody (pokojová teplota). Pomocí lžičky směs promíchejte až se vytvoří fialová hustá kaše. Už po otevření růžového sáčku je cítit velice sladké a příjemné aroma!

0304

044

3. Změňme fialovou na růžovou

Prášek ze zeleného pytlíčku vmícháme do fialové hmoty a vznikne nám krásně růžová směs, která má lehkou a šumivou texturu. Neptejte se mě, jak je možné, že se toto stalo. Nad podobnými „fígly“ kroutím v nepochopení hlavou od té doby, co jsem viděla toto video.

05

0607

 

4. Čas na čokoládu

Poslední sáček obsahuje prášek s čokoládou. Nasypte ho do jedné z volných mističek a přidejte jednu odměrku vody. Prášek se po promíchání promění v čokoládu, která texturou i chutí připomíná horkou čokoládu v prášku, kterou jste zalili menším množstvím vody, než je doporučováno. Do volné mističky poté vsypte barevné vločky a můžete začít tvořit.

08

09

010

 5. Tvořme

Je jen na vás, jak si sušenky ozdobíte. Já jsem zvolila variantu „všechno na sebe“. Sušenky jsem nejdříve obalila v růžové, poté pocákala čokoládou a nakonec posypala kuličkami (vločkami/fazolkami/jak chcete).

011012

Výsledek:

Výsledek vypadá opravdu roztomile a ještě lépe chutnal! Růžová směs byla trochu kyselá a šumivá, ale zároveň sladká. Barevné zdobení nemělo žádnou výraznější chut´, ale dohromady s čokoládou a růžovkou chutnalo vše moc dobře. Jedinou výtku, kterou k tomuto setu mám je fakt, že obsahoval jen dvě sušenky. Ty jsem nakonec musela rozpůlit, abych měla ve výsledku více pochoutek. Kdyby set obsahoval dvakrát tolik sušenek a s růžovou hmotou se tolik „neplýtvalo“, pak by bylo možné zkusit další experimenty jako například slepovat takto sušenky dohromady apod. Zkrátka mi zbylo hodně čokolády a zdobení. I tak jsem si tvoření užila a nemůžu se dočkat, až se ke mě podobný set opět dostane.

013

014

Reklamy

3 responses »

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s