Mini průzkum – shrnutí

Standardní

000

Nedávno jsem posdílela krátký formulář, ve kterém jsem se ptala, zda vám vadí platit za poštovné, jak byste chtěli poslání/předání výher řešit a co chcete v giveaways vidět. V tomto článku je shrnutí vašich odpovědí a mé poznámky k nim.

Než se do toho ale vrhnu, tak bych chtěla poděkovat všem těm 63 lidem, kteří se nebáli věnovat dvě až tři minuty svého času na znovu-vyplnění! Nakonec jsem prošla všechny formuláře, které na Gmailu mám a zjistila jsem, že odpovědi z prvního Mini průzkumu byly zařazené do formuláře s odpověďmi z úplně jiného formuláře. Prostě se to nějak špatně propojilo či co… asi to bylo tím, že formulář pro Mini průzkum byl kopií jiného? No nevím, jsem anti-IT specialista. V mých rukách nefunguje ani nabíječka 😀 Každopádně ještě jednou děkuji za názor a teď se vrhneme na vaše odpovědi.

p01

Většina lidí (51) odpověděla, že jim to nevadí, čehož si popravdě moc vážím. Pár lidí (11) vyjádřilo svůj nesouhlas s placením poštovného a zde bych chtěla reagovat na některé poznámky, které tito lidé ohledně placení poštovného napsali do políčka na konci formuláře:
– Když něco vyhrajete, tak není vůbec problém napsat mi, že chcete výhru předat osobně nebo zaplatit za poštovné jinak, než na dobírku (většina lidí to tak dělá a pokoušíme se domluvit na jiném způsobu). Cenu za dobírku jsem psala k postům s giveaways hlavně pro představu. Ze zkušenosti totiž vím, že poté, co prozkoumáte jiné možnosti poslání, zjistíte, že je pro vás dobírka nejméně komplikovaná. Nikdy se nebráním alternativním způsobům poslání a do placení dobírkou nikoho nenutím. Vždy jde především o domluvě a vámi vybranému preferovanému způsobu.
– Vím, že je dobírka drahá. S tím nic neudělám, je to dle ceníku České pošty. Berte ale v úvahu, že jediný způsob, jak poté za poštovné zaplatit, je bud´ složenkou (kde platíte i za tu službu „poslat peníze složenkou na adresu“) nebo paypalem. V případě, že jde o těžké výhry se může cena za složenku vyšplhat na vyšší/stejnou cenu, než by byla případná dobírka.
– Osobní účet nemám, takže pro vás ta nejvíce nabízená verze „poslat peníze přes účet“ odpadá. Mám ale paypal. Jestliže máte paypal také, není problém zaplatit za poštovné přes něj.
– Pokud si chcete pro výhru dojet ke mě domů (do mého města), nebráním se. Vždy ráda poznám nové lidi.
– Osobní předání na různých srazech je možné taky. Bohužel neobjíždím všechny srazy (například vámi navrhované Anime/Otaku srazy, na kterých jsem nikdy nebyla a ani to neplánuji). Předání na CZHW se přímo nabízí a já jsem pro. Nevadí mi nechat si u sebe výhru například měsíc a poté ji přivézt do Prahy na osobní předání (viz minulý a předminulý rok). Nemůžu a nebudu ale u sebe schovávat výhry déle (například půl roku), abych je poté mohla někde předat z ruky do ruky až k tomu bude příležitost.
—> Všechny tyto informace/možnosti jsem napsala k postu se Základními pravidly, tak to tam máte všechno hezky vypsané. (Zdá se totiž, že jsou tací, kteří si mysleli, že když je napsaná dobírka, tak pouze na dobírku a ostatní způsoby zásadně odmítám. Tak to není.)
– Na otázku „Proč tyhle soutěže děláš, když nemáš ani na zaplacení za poštu? Ostatní například na youtube posílají výhry zadarmo.“ odpovídám: „Giveaways mě baví a vím, že věci, které v giveaways nabízím nejsou u nás běžně k sehnání, tudíž doufám, že lidi potěší a rádi se zapojí. Co se týče lidí z YT nevím, o kterých je přesně řeč, ale někteří z nich si zveřejňováním videí na YT vydělávají penízky, takže na poslání mají, či jde o lidi, kteří dostávají kapesné případně výplatu. Některé soutěže na YT jsou navíc pořádané více lidmi z různých kanálů, takže se o poštovné mohou podělit. Já jsem na to zcela sama (od přípravy a focení až k posílání a placení). Chtěla bych také upozornit na fakt, že v některých případech PLATÍM za poštovné věcí do ČR! Na poštovné do ČR mám vždy, když se mi podaří prodat nějakou knížku nebo věc, kterou již nepotřebuji. To se poté odvíjí i do výher (mám na poštovné do ČR = lepší výhry, nemám na poštovné do ČR = ne tak dobré výhry). Jsem teď dlouhodobě nemocná (už víc než půl roku!), žádný příjem/dávky nemám a s vysokými náklady na léky/nemocnici/dopravu je má peněženka vždy prázdná. Proto bylo někdy nemožné osobní předání a je to také důvod, proč nemám tolik peněz, abych mohla všechny posílat sama. Také mějte prosím na paměti, že jsem všechny věci nedostala zadarmo.
– Na poznámku „Za tak drahý poštovný to nemá ani cenu se účastnit.“ je jediná odpověď: „Pokud vám to vadí, tak se nezapojujte. Nenutím vás k tomu.“
– Ostatní hrubé a negativní poznámky, které v podstatě omílaly to, co jest řečeno výše, vynechávám.
– Za ty milé a povzbuzující komentáře děkuji.

p04

Hehehe… trochu pestřejší a zábavnější téma. K-pop si získal 57 hlasů, a i když v posledních letech přibývá lidí, kteří mají poličky naplněné albumy, plakáty na zdech apod., tak se ani nedivím. K-Pop je náš život 🙂 Korejská kosmetika dostala 39 hlasů. U nás sežeme pouze tu od značek Missha, Skin79 a SkinFood, takže jsem pro rozšířit povědomý i o těch dalších. 37 lidí ví, že roztomilých věcí není nikdy dost! Docela mne překvapilo, že není až tak velký zájem o různé průvodce a učebnice. U nás máme na výběr z pár průvodců, ale učebnic Korejštiny je opravdu opravdu jen málo.  Co vím, tak máme na trhu snad jen jednu novější knížku s frázemi :/ Jídlo si získalo skoro stejný zájem jako již zmíněné učebnice a materiály o Koreji. Pro lidi, kteří žijí mimo dosah obchůdků s Asijskými potravinami docela smutná zpráva. Zajímalo by mě ale, co si ty dva hlasy představují pod „Ostatní“. Měli jste možnost vepsat svojí vlastní odpověď, ale nikdo se do toho nepustil.

p05
Pozn.: kosmetika by byla vždy nová, neotevřená a nepoužívaná!

A jsme u posledního grafíku. Jen pro představu pár příkladů :
nové věci (první odpověď) = alba v zataveném plastovém obalu, původní velká balení jídla (př.: ne jen bonbonky z pytlíku, ale rovnou celý pytlík), nové plakáty (srolované), učebnice a průvodce bez zohýbaných rohů nebo vpisků…
pře-vlastněné věci (druhá odpověď) = alba bez plastových obalů, alba bez kartiček, brožury a jiné knihy kterými bylo listováno s mírnými znaky opotřebení (zohýbané rohy, popraskané desky apod.), plakáty složené (tudíž trochu poničené) případě plakáty s kousky izolepy, v případě jídla pouze pár zabalených kousků z celého balení (tj. bonbony, tyčinky z velkých krabic apod.)…
second-hand věci (třetí odpověď) = alba již přehrávaná a prolistovaná, se známkami opotřebování na obálce, photobooku nebo CD; alba bez kartiček a v případě volných photobook-listů s neúplnou sestavou fotek; učebnice a knihy popsané a poničené… jídlo v této kategorii nikdy nebude 😀

Děkuji všem za účast v tomto malém průzkumu. Snad jsme tím vyřešili nesrovnalosti a dali lepší podobu pravidlům 🙂 Jak jsem již zmínila někde na začátku: když vyhrajete, tak mi klidně můžete napsat, že si chcete výhru vyzvednout a nebýt v depresi z toho, že nemáte jak zaplatit za poštu. V minulosti to napadlo skoro všechny, tak se mě nebojte 😀

tumblr_inline_ncmbop92FF1smwmll

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s